ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14997084
*
nr 1499 7084
Spegel
1800-tal. Bemålad, yttermått inklusive ram: 97x46 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 oktober 2022
kl 20:29:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/10 17:46:40
1
300 kr
31/10 20:10:06
2
350 kr
31/10 20:11:07
1
400 kr
31/10 20:24:33
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 1499 7084
Spegel
1800-tal. Bemålad, yttermått inklusive ram: 97x46 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 oktober 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/10 17:46:40 | 1 | 300 kr |
31/10 20:10:06 | 2 | 350 kr |
31/10 20:11:07 | 1 | 400 kr |
31/10 20:24:33 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27